✩ Eduard Petiska ✩
Top results of your surfing

✪ Eduard Petiska ✪ Start Download Portable Document Format (PDF) and E-books (Electronic Books) Free Online Rating News 2016/2017 is books that can provide inspiration, insight, knowledge to the reader."Golem"

♥ Book Title : Golem
♣ Name Author : Eduard Petiška
∞ Launching : 1981
◊ Info ISBN Link :
⊗ Detail ISBN code :
⊕ Number Pages : Total 225 sheet
♮ News id : iaXFDgAAQBAJ

Download FileStart Reading

☯ Full Synopsis : "On the occasion of the 90th anniversary of the artist's birth, this work is free to download. Time-limited. Would you like to enter the history of the Prague ghetto? Would you like to grasp its poetry, its magic spirit? Would you like to walk in the footsteps of its original inhabitants...? The book called ,,The Golem” invites you to the Ghetto of the old Prague, to the city once called ,,the mother of Israel”... The volume you have got will also serve you as a Tourist guide to the ancient spots. But first of all it is a Unique collection of stories about the legendary inhabitants of Prague, about the golem and his creator, Rabbi Löw. The book is based on rare historical sources. Eduard Petiška (1924 - 1987) is one of the best-known Czech writers. He is the author of numerous works both for the adult and juvenille reader. Many of his seventy books met with a wide international acceptance. They have been translated into 27 languages and published in hundreds of editions abroad. The number of copies of Petiška’s books has exceeded 10 million. ,,The Golem” ranks among the author’s books devoted to myths and legends. In this group they appeared also the legends of ancient Israel, Greece, Egypt and Mesopotamia, the stories of ,,A thousand and a two-volume book of legends from Bohemia, Moravia and Silesia."Article| Eduard Petiška| Statement ..."

"Staré řecké báje a pověsti"

♥ Book Title : Staré řecké báje a pověsti
♣ Name Author : Eduard Petiška
∞ Launching : 1986
◊ Info ISBN Link : 9788087781180
⊗ Detail ISBN code : 808778118X
⊕ Number Pages : Total 234 sheet
♮ News id : eaeFou2p2CUC

Download FileStart Reading

☯ Full Synopsis : "V případě, že nechcete zadávat číslo platební karty, můžete některé knihy stáhnout na následujícím odkaze: https://drive.google.com/folderview?id=0B9O9FlJOLQ5VeW54a3g5ZWpwMW8&usp=sharing Staré řecké báje a pověsti je pravděpodobně nejznámější kniha Eduarda Petišky, která obsahuje příběhy z řecké mytologie převyprávěné pro děti a mládež. Jednotlivé příběhy pojednávají o řeckých bozích, hrdinech, mýtických postavách a nestvůrách. Do roku 2012 byla kniha jen v Čechách vydána celkem patnáctkrát. Eduard Petiška v začátcích komunistické totality nevěřil, že se mu ještě v životě podaří vydat knihu pro dospělé. Proto ji pojal, jak později sděloval, jako "román o životě v Čechách", o českých zoufalstvích a nadějích, tedy jako klíčový román, kde jednotliví bozi představovali jednotlivé politiky a postoje. V tomto archetypickém pojetí antické látky zřejmě spočívá její mezinárodní úspěch, není to jen převyprávění antických mýtů, je to jednolitá zpráva o lidském životě a charakteru, tato zpráva je srozumitelná ve všech jazycích, do kterých kniha byla přeložena a vydávána (v němčině, angličtině, italštině, holandštině, finštině, ruštině, maďarštině, estonštině atd.). Ve Francii dosáhla pětadvaceti vydání do roku 2011 a stala se školní četbou. Autorovo dílo se již před knihou dělí do dvou základních větví: do literatury pro dospělé a do literatury pro děti a mládež, z nich se každý směr se opět dělí na další odvětví, pokrývá se tak celý úsek čtenářského věku, čtenářských zájmů. Dá se říci, že Staré řecké báje a pověsti jsou úhelným kamenem Petiškovy tvorby. V elektronické podobě vycházejí - jako čtvrtý svazek sebraných spisů Eduarda Petišky - s původními barokními ilustracemi antických bájí."Article| Eduard Petiška| Statement ..."

"Ancient Greek Legends"

♥ Book Title : Ancient Greek Legends
♣ Name Author : Eduard Petiška
∞ Launching :
◊ Info ISBN Link : 9788087781753
⊗ Detail ISBN code : 8087781759
⊕ Number Pages : Total 233 sheet
♮ News id : xYisM4NRwl8C

Download FileStart Reading

☯ Full Synopsis : "On the occasion of the 90th anniversary of the artist's birth, this work is free to download. Time-limited. This book, probably the most famous of Petiška's works, was written when he did not believe that the communist regime would ever allow him to write for adults again. He conceived it as a "novel about life in Bohemia" – about Czech hopes and despairs, the gods representing particular political ideologies or attitudes. This archetypal narration is probably the reason the book is a worldwide success. It is not merely a simple retelling of ancient myths – it is a compact account of human life and character. This message is understandable in all the many languages it has been translated into (including German, English, Italian, Dutch, Russian, Hungarian, and Estonian). In France it had been published twenty five times by 2011, and was part of school literature curriculums. Ancient Greek Myths and Legends was the key work of Petiška's literary production. This theme, which other writers overlooked because they perceived it as too elaborate and trivial, became the basis of his career; he became a favorite storyteller for both children and adults, narrating about pressure and happiness, fidelity and betrayal, and about the brevity and potential of life."Article| Eduard Petiška| Statement ..."

"Staré egyptské báje a pověsti"

♥ Book Title : Staré egyptské báje a pověsti
♣ Name Author : Eduard Petiška
∞ Launching :
◊ Info ISBN Link : 9788087781814
⊗ Detail ISBN code : 8087781813
⊕ Number Pages : Total 233 sheet
♮ News id : a34cAgAAQBAJ

Download FileStart Reading

☯ Full Synopsis : "Kniha obsahuje převyprávění vůbec nejstarších bájí a pověstí, které se zrodily v Říši na Nilu. Vybrané desatero příběhů představuje úvod do egyptské mytologie. První příběh vypráví, Jak si Egypťané před dávnými lety představovali zrození země a lidí a jak slunce poprvé vyšlo na svou pouť. Druhý příběh vypráví o vládě dobrého boha Usíra, o věrné lásce jeho manželky Éset a o krutém činu zlého boha Sutecha. Třetí příběh ukazuje učenost královského syna Setna, vypráví o neuvěřitelných kouzlech a záhadách a také o jedné dávné pravdě. Čtvrtý příběh nás zavádí s moudrým Siusirem do západní říše mrtvých. Pátý příběh vypráví o dvou bratrech Baťovi a Anupovi, o křivdě a neúprosné spravedlnosti. Šestý příběh o dobytí města Joppy egyptskou lstí. Sedmý příběh vypráví o Egyptském rolníku Chuenanupovi, který řečnil, aby se dovolal práva. Osmý příběh pak o neuvěřitelných dobrodružstvích trosečníka na očarovaném ostrově uprostřed moře. Devátý příběh vypráví o princi, který utíkal před svým osudem. Desátý příběh o bohatém egyptském králi a chytré zloději. Staré egyptské báje a pověsti doporučujeme všem čtenářům, kteří rádi četli báje a pověsti řecké. Pro plné pochopení řecké (a naší) kultury je nezbytné vydat se hlouběji do minulosti ke kulturám, které té řecké předcházely a výrazně ji ovlivnily. Jako průvodce na cestě lidskými dějinami a příběhy mohou posloužit další autorovy knihy: Staré egyptské báje a pověsti, Příběhy starého Izraele, Příběhy tisíce a jedné noci, Staré řecké báje a pověsti, Staré české báje a pověsti I., Staré české báje a pověsti II., Báje a pověsti dvacátého století..."Article| Eduard Petiška| Statement ..."

"Cesta do země Lidivoni"

♥ Book Title : Cesta do země Lidivoni
♣ Name Author : Eduard Petiška
∞ Launching :
◊ Info ISBN Link :
⊗ Detail ISBN code :
⊕ Number Pages : Total 233 sheet
♮ News id : F6TFDgAAQBAJ

Download FileStart Reading

☯ Full Synopsis : "V případě, že nechcete zadávat číslo platební karty, můžete některé knihy stáhnout na následujícím odkaze: https://drive.google.com/folderview?id=0B9O9FlJOLQ5VeW54a3g5ZWpwMW8&usp=sharing U příležitosti 90. výročí autorova narození je toto dílo volně ke stažení. Časově omezeno. V dubnu 1968 byl předán rukopis k vydání do nakladatelství Mladá fronta, byl připravován do tisku, ale po 21. srpnu nevyšel, podobně jako tolik knih (např. i nové vydání Petiškova Golema, které už bylo také ve výrobě). Tato antiutopie psaná v kruté poválečné době našeho národa, v době, kdy autor - sedmadvacetiletý - a jeho přátelé čekali denně domovní prohlídky a zatčení, kdy E. Petiška nevěřil, že ještě někdy v životě vydá knihu. V ukrývaném rukopise tohoto příběhu, psaného v letech 1951 a 1952 bylo z krycích důvodů napsáno: Přeloženo ze starého německého originálu: „Die Reise nach Leuteduften”. Není to jen literárněhistorický dokument, je to palčivá esej o postavení svobodného člověka v nesvobodném světě. Nyní, když Cesta konečně vychází, zbývá doufat, že text zůstane pro příští pokolení jen dokumentem o jednom tragickém ostrově v moři času. O milovaném a tragickém ostrově jménem Čechy."Article| Eduard Petiška| Statement ..."

"Staré grécke povesti a báje"

♥ Book Title : Staré grécke povesti a báje
♣ Name Author : Eduard Petiška
∞ Launching : 2004
◊ Info ISBN Link : 8089028446
⊗ Detail ISBN code : 9788089028443
⊕ Number Pages : Total 149 sheet
♮ News id : 699pAAAACAAJ

Download FileStart Reading

☯ Full Synopsis : ""Article| Eduard Petiška| Statement ..."

"Večeře s milionáři a jiné události"

♥ Book Title : Večeře s milionáři a jiné události
♣ Name Author : Eduard Petiška
∞ Launching : 1979
◊ Info ISBN Link : UOM:39015031938817
⊗ Detail ISBN code :
⊕ Number Pages : Total 305 sheet
♮ News id : 0L0iAAAAMAAJ

Download FileStart Reading

☯ Full Synopsis : ""Article| Eduard Petiška| Statement ..."

"Mythes de la Grèce antique"

♥ Book Title : Mythes de la Grèce antique
♣ Name Author : Eduard Petiska
∞ Launching : 2003
◊ Info ISBN Link : 2700011716
⊗ Detail ISBN code : 9782700011715
⊕ Number Pages : Total 208 sheet
♮ News id : aSCPPQAACAAJ

Download FileStart Reading

☯ Full Synopsis : "La collection " Légendes et Contes " a bercé des générations d'enfants... Aujourd'hui, dans une nouvelle présentation qui fait la part belle aux illustrations, elle a conservé ce qui fait le succès des précédents volumes des contes traditionnels issus de toutes les cultures, de grands illustrateurs au service de ces classiques de toujours. Vous êtes ici conviés dans l'univers merveilleux de la Grèce antique : laissez-vous charmer par ses Dieux, ses aventuriers ou ses grands voyageurs. Vous y redécouvrirez les récits légendaires et épiques à l'origine de bien des contes populaires européens et arabes."Article| Eduard Petiska| Statement ..."

"Tales of Castles in the Land of Moravia"

♥ Book Title : Tales of Castles in the Land of Moravia
♣ Name Author : Eduard Petiška
∞ Launching :
◊ Info ISBN Link :
⊗ Detail ISBN code :
⊕ Number Pages : Total 233 sheet
♮ News id : 3vKADQAAQBAJ

Download FileStart Reading

☯ Full Synopsis : ""Article| Eduard Petiška| Statement ..."

"La piccola talpa in automobile"

♥ Book Title : La piccola talpa in automobile
♣ Name Author : Zdenek Miler
∞ Launching : 2006
◊ Info ISBN Link : 8861030033
⊗ Detail ISBN code : 9788861030039
⊕ Number Pages : Total 64 sheet
♮ News id : o0AtAAAACAAJ

Download FileStart Reading

☯ Full Synopsis : ""Article| Zdenek Miler| Statement ..."

"Hoe de mol aan zijn broekje kwam"

♥ Book Title : Hoe de mol aan zijn broekje kwam
♣ Name Author : Eduard Petiska
∞ Launching : 1959
◊ Info ISBN Link : OCLC:901252904
⊗ Detail ISBN code :
⊕ Number Pages : Total 233 sheet
♮ News id : -jj7rQEACAAJ

Download FileStart Reading

☯ Full Synopsis : ""Article| Eduard Petiska| Statement ..."

"La piccola talpa con i calzoni blu"

♥ Book Title : La piccola talpa con i calzoni blu
♣ Name Author : Zdenek Miler
∞ Launching : 2006
◊ Info ISBN Link : 8861030025
⊗ Detail ISBN code : 9788861030022
⊕ Number Pages : Total 64 sheet
♮ News id : upWNAAAACAAJ

Download FileStart Reading

☯ Full Synopsis : ""Article| Zdenek Miler| Statement ..."